Exekuce spolumajitele nemovitosti a možnost převodu, darování nezadluženého podílu bytu, domu, nemovitosti

1 odpověď

Tchýně zdědila v roce 2015 čtvrtinu nemovitosti po matce. Rádi by s manželem změnili vlastnictví podílu na SJM (společné jmění manželů). Kvůli exekuci na bratra od tchýně byla na nemovitost uvalena exekuce. Je možné i při exekuci změnit vlastnictví podílu na SJM?

Zdravím Vás, mám za to, že pokud by se jednalo o spoluvlastnický podíl, který není zatížen exekucí neměl by to být dle mého názoru problém.
Pokud by se však jednalo o podíl zatížený exekucí, je zde nutná součinnost exekutora se kterým byste se museli na všem dohodnout (mám na mysli odkup podílu, neboť byste kupní smlouvu uzavírali se soudním exekutorem a nikoli s povinným).