Pořadí exekucí na rodičovské dovolené a hrozba zabavení vybavení domácnosti (mobiliární exekuce)

1 odpověď

Dobrý den mám dotaz jsem na rodičovské dovolené a mám pár exekucí, beru je data vzniku. Takže první splácím - mám řádný splátkový kalendář ta existuje z prosince 2016 a pak je tam druhá atd. ale exekutor u třetí se rozhodl pro mobiliární exekuci, jak je to s pořadím exekucí když mi nemohou nic strhávat z příjmu a účet mám už zablokovaný tou první exekucí. Děkuji

Zdravím Vás, exekutor může kteroukoli pohledávku vymáhat jakýmkoli způsobem provedení exekuce, je to jen na něm. Nicméně jelikož první exekuci splácíte tak první exekutor nemusí volit exekuci mobiliární, proto další exekutor tento způsob zvolil a pro případ mobiliární exekuce tak tento třetí exekutor přeskočil exekutora prvního, který exekuci vymáhá jinými způsoby exekuce. Jinak u exekucí stejného druhu (mobiliární) platí pořadí dle doručení exekučního příkazu povinnému na tento typ exekuce, podobně jako u srážek ze mzdy, kde je rozhodující datum doručení exekučního příkazu zaměstnavateli povinného.