Zveřejnění výplatních pásek a zprávy o příjmech na jistuce.cz - jak se bránit?

1 odpověď

Dobrý den,
prosím o odpověď, jestli je v pořádku, že na portálu justice.cz nyní zveřejnili celé mé výplatní lístky. Měla jsem za to, že dle Zákona o ochraně osobních údajů by se toto tam již nemělo objevit. Pokud je to špatně, prosím ještě o radu, jak nyní postupovat, aby to tam nebylo.
Děkuji.

Zdravím Vás, tento postup soudu je zcela v pořádku, neboť dlužník je povinen insolvenčnímu správci a soudu zasílat přehledy o příjmech a soud je povinen tyto údaje zveřejnit. S tím, že se anonymizuje například číslo účtu dlužníka na který je mu vyplácena mzda, neboť údaje o insolvenčních řízeních se musí ze zákona zveřejňovat v insolvenčním rejstříku, proto zde platí zákon o ochraně osobních údajů pouze omezeně.