Nové úroky u splátek exekuce, při splácení exekuce

1 odpověď

Dobrý den,
měla jsem zahájenou exekuci na částku 208.731 Kč. Částku jsem začala splácet. Poté mi byl zablokován účet na danou částku a ta mi byla stržena. Jen mi z té částky nebyla odečtena již ta suma kterou jsem zaplatila a ta činila 34 000 Kč. Když jsem se dotazovala proč mi nebyla odečtena, bylo mi sděleno, že se částka navýšila opět o úroky za tu dobu kdy probíhal splátkový kalendář.
Je to možné. Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, ano to je možné, neboť i v exekuci naskakuje veškeré příslušenství k pohledávce, tedy zejména úroky z prodlení či smluvní pokuty.
Odlišná situace je v insolvenci, kdy se úroky nepřičítají a částka zůstává ve výši v jaké je věřitelem do insolvenčního řízení přihlášena.