Vyplacení nedoplatku platu, mzdy u zaměstnance v exekuci - poslat exekutorovi?

1 odpověď

Dobrý den,
zaměstnanec byl v naší společnosti zaměstnán 8 měsíců, při ročním vyúčtování mzdy jsem zjistila, že jsem mu neuplatňovala slevu na poplatníka ve výši 2070 Kč měsíčně. Touto chybou v ročním vyúčtování daně zaměstnanci vyšel velký přeplatek, který mu vrátím. Mohu tento přeplatek využít na splátku exekučního příkazu?
Děkuji za pomoc.

Zdravím Vás, toto jsou peníze, které náleží zaměstnanci v důsledku pochybení zaměstnavatele, proto bych tyto peníze zaměstnanci vyplatila, s tím, že bych zaměstnanci vypočetla správnou výši srážek ze mzdy při správné výplatě mzdy a částku, o kterou bylo exekutorovi poukázáno méně bych z tohoto přeplatku exekutorovi poukázala a zaměstnanci bych se vše snažila vysvětlit. Mám za to, že toto je nejčistější postup.