Exekuce majetku osoby blízké a odkoupení majetku členem rodiny - lze to?

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla bych moc poprosit o radu v této pro nás těžké situaci. Bydlíme v rodinném domě, který vlastní můj otec a má teta (1/2 ideální). Teta má na veškerý majetek (Dům, lesní a travní pozemky, ornou půdu) exekuční řízení. Já a můj manžel máme zájem o odkup veškerého majetku. Její dlužná částka je momentálně kolem 900.000,- Kč. Má otázka tedy zní jak to udělat nejjednodušeji? Je možný odkup bez dražby? Zaplacením dlužné částky a příslibu tety, že nám majetek převede nevěříme.
Děkuji Veronika

Zdravím Vás, těmto slibům bych rovněž nevěřila. V tomto případě by bylo nejlepší kontaktovat přímo exekutora, který je první v pořadí (ten bude tento majetek i dražit) a přímo s ním dohodnout podmínky prodeje a uzavřít i kupní smlouvu o převodu nemovitosti. Mám za to, že by to mělo jít i bez dražby a pokud ne, tak se účastnit dražby a pokusit se polovinu domu vydražit. Vždy je však nutné komunikovat přímo s daným soudním exekutorem a s ním i vše domlouvat.