Odstupné v insolvenci - zabavení insolvenčním správcem?

1 odpověď

Dobrý den. V 07/2017 nám s manželem končí insolvence. Po celou dobu splácení nebyl žádný problém, Nyní kdy už se moc těšíme na život bez dluhů nastala situace, že firma ve které oba pracujeme již 16let končí a bude vyplácet odstupné, bohužel v 05/2017. Prosím co můžeme udělat proto, abychom o tyto zasloužené peníze za ty léta dřiny nepřišly? Spadá odstupné? do insolvence. Moc Děkuji za odpověď!

Zdravím Vás, s odstupným je to tak, že odstupné by se mělo vydělit počtem měsíců za které je poskytováno a z každého tohoto měsíčního příjmu by se měla vypočítat srážka ze mzdy. S tím, že po splnění oddlužení by Vám již zbylý část odstupného měla zůstat celá, a to oběma.