Exekuce v bytě pronajímatele - musí to exekutor oznámit pronajímateli, majiteli bytu?

1 odpověď

Dobrý den,
prosím je exekutor povinen mně jako pronajímateli bytu dát vědět o případné exekuci mého nájemce? Popř. jak se dozvím, že došlo k zabavení věcí v pronajímaném bytě tak, abych mohl do 30 dnů podat návrh exekutorovi o vyškrtnutí zabavených věcí, jakožto mého majetku?
Děkuji

Zdravím Vás, exekutoři pronajímatele bytu o exekuci nájemce nevyrozumívají. Je tedy čistě na nájemci, aby pronajímatele o zabavení jeho věcí informoval. Jen dodávám, že zákonná 30 ti denní lhůta pro podání návrhu na vyškrtnutí věcí ze soupisu dle ust. § 68 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.), počíná běžet až dnem, kdy jste se o zabavení svých věcí dozvěděl a nikoli, kdy k zabavení věcí došlo.