Exekuce na výživné, alimenty dopředu, pro dobu budoucí - je to od exekutora legální?

1 odpověď

Dobrý den,
dostal jsem exekuční výměr 120.000 Kč na výživné do
předu na 24letou dceru, která studuje vysokou školu, do dovršení 26 let věku dítěte. Měsíčně platím výživné 5.000,- Kč.
Má na to exekutor právo, požadovat výživné dopředu.
Na řádném výživném vznikl dluh 36.000 Kč. Exekutor mi zablokoval peníze ve výši 200.000 Kč
Děkuji Martin

Zdravím Vás, jelikož je dluh na výživném, tak exekutor má právo exekuci na výživné provést a záleží jak na oprávněném tak i na exekutorovi jakou cestu zvolí. Takže ano, v tomto případě je postup exekutora v pořádku, neboť jste si zákonnou vyživovací povinnost řádně neplnil. Navíc i kdyby se vymáhalo dlužné výživné a to by bylo splacené tak by se exekuce na výživné ihned nezrušila a probíhala by i několik měsíců minimálně 6 po úhradě běžného výživného. Je tomu tak proto, že výživné je přednostní exekuce, která je postavena úplně nejvýše a proto má exekutor při vymáhání výživného i největší oprávnění jak výživné vymáhat.