Exekuce dluhu - ztráta výhody splátek nesplácením

1 odpověď

Dobrý den.
Moje přítelkyně, platí svému bývalému na dítě, 2016 došlo na zvýšení alimentů, kde soud rozhodl o doplatku, který rozdělil po 400 Kč do splátek. Právní moci nabyl rozsudek dne 24.12.2016. Zde došlo k přehlédnutí splatnosti první splátky (na začátku ledna). 20. ledna přišel email od bývalého, že chce celou částku hotově a předává to exekutorovi.
20. mu byla částka poslána i s omluvou (došlo tedy ke 14dennímu zpoždění), jinak vše platí vzorně. V současné době exekutor zablokoval přítelkyni všechny účty a požaduje zaplatit celou čásku + svojí odměnu cca 4.000 Kč.
Celková částka není sice nijak vysoká, ale zajímalo by mne, zdali se dá bránit proti lidské zlovůli a exekutorským pijavicím.

Zdravím Vás, sám uvádíte, že Vaše přítelkyně hradla po splatnosti, tedy je zde dluh na doplatku výživného, resp, výživném. Bránit se tedy nemá smysl, neboť exekuce je oprávněná, nejlepší je vše co nejdříve uhradit, abyste měli klid.