Exekuce daňového bonusu, exekuce na daňový bonus

1 odpověď

Dobrý den,
jsem zaměstnaná a každý měsíc se mi sráží jak přednostní, tak nepřednostní srážky ze mzdy. Uplatňuji daňové zvýhodnění na děti, který je mi vyplácen každý měsíc ve mzdě. Nyní přišel dopis od exekutora, který přikazuje provedení exekuce přikázáním jiné peněžité pohledávky… vyplývající z titulu nároku na zúčtování uplatněného daňového bonusu za kalendářní rok 2016.
Jakým způsobem to bude probíhat, když byl bonus vyplácen měsíčně?
Předem děkuji za Vaši odpověď.

Zdravím Vás, je -li daňový bonus vyplácen měsíčně ve mzdě, tak srážky ze mzdy se budou počítat včetně daňového bonusu a Vám bude vyplacena zbylá částka, a to tak, že se jako první uspokojí přednostní exekuce a poté i nepřednostní exekuce, pokud na ni zbydou peníze. Bližší podrobností nevím, nejsem účetní.