Oddlužení,osobní bankrot - nesplatitelná škoda způsobená přestupkem, trestným činem

1 odpověď

Dobrý den.
Syn 19 let, boural pod vlivem alkoholu. Byl odsouzen k podmíněnému trestu. Nyní čekáme na vyčíslení škody, kterou bude muset uhradit. Cca 300.000 Kč. Syn stále studuje je ve 3. ročníku střední školy. Příjem má jen alimenty, jsme s jeho otcem rozvedení. Se sehnáním brigády má nyní problém, kvůli záznamu v rejstříku trestů.
Zatím je schopen na dluh posílat jen alimenty. Majetek žádný nemá.
Je nějaká šance, že by mohl požádat o oddlužení?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, pokud syn boural pod vlivem alkoholu a je mu rozsudkem v trestní věci či trestním příkazem uloženo, aby uhradil škodu, kterou trestným činem způsobil a je-li tento věřitel jediným věřitelem Vašeho syna, tak o oddlužení nemá smysl žádat, neboť osvobození dlužníka od placení zbytku dluhů se nevztahuje na náhradu škody, kterou odsouzený trestným činem způsobil a Váš syn tedy bude muset a to případně s pomocí rodiny tuto škodu uhradit celou.