Nájemník cizinec podnikatel s trvalým bydlištěm v nájemním bytě, domě - rizika pro pronajímatele

1 odpověď

Dobrý den,
zajímalo by mě, zda pro mě hrozí nějaké riziko, když dovolím cizinci, který bude mít v mé nemovitosti trvalé bydliště, aby mohl podnikat a platit daně v ČR.
Hrozí pro mě něco, kdyby měl například dluhy? Měl by pouze adresu u nás, kam by mu chodila pošta.
Děkuji.

Zdravím Vás, ano rizika pochopitelně hrozí. Pokud by měl povinný exekuce a exekutor by se v tomto případě rozhodl pro exekuci prodejem movitých věcí povinného, tak by exekutor šel nejprve na místo trvalého bydliště či místa povinného v ČR. Zde by exekutor mohl i zabavovat věci, a to i Vaše v domnění, že se jedná o majetek povinného. To, že se jedná o Vaše věci byste musel exekutorovi doložit právě Vy, a to ve lhůtě 30 dní ode dne, kdy byste se o zabavení svých věcí dozvěděl.