Odpovědnost za dluh na vodném stočném - nájemník nebo majitel bytu, domu, nemovitosti?

1 odpověď

Kdo je zodpovědný za dluh na vodném a stocnem, když smlouvu s dodavatelem má uživatel nemovitosti. Vlastník nemovitosti s dodavatelem nepodepsal žádnou smlouvu dohodu atp. Smlouva s dodavatelem byla podepsána v r. 1991. Děkuji P. M.

Zdravím Vás, mám za to, že za dluhy na vodném a stočném vždy odpovídá ten, kdo danou smlouvu s dodavatelem vody podepsal. Pokud by Vám však vodu odpojili, bylo by nutné pro obnovení dodávek vody dluh uhradit a tuto částku následně vymáhat po osobě, který vznik dluhu zavinila, tedy po uživateli nemovitosti.