Vydražení pozemku a jeho oplocení a oddělení od okolí

3 odpovědi

Dobrý den,
chci se zúčastni dražby 1/3 pozemku. Jedná se o klasický obdélníkový pozemek, napojený delší částí na veřejnou komunikaci.
Jak bych v případě vydražení tohoto pozemku měla postupovat dál, abych ho mohla katastrálně, později i oplocením oddělit o zbytku půdy patřící zbývajícím majitelům. Kdo rozhoduje o "ideální 1/3"'?
Děkuji Káča

Zdravím Vás,
pokud se stanete vydražitelem, je nutné co nejdříve po dražbě uhradit kupní cenu této nemovitosti. Mám za to, že zde bude nutná dohoda jednotlivých spoluvlastníků o tom, která část pozemku bude komu patřit. Vzhledem k tomu, že se jedná o podíl ve výši ideální jedné třetiny, je nutné tuto otázku konzultovat například s kolegou, který se zde zabývá občanským právem a konkrétně katastrem nemovitostí. Kolega Vám přesně poté jak nejlépe v této věci postupovat. Pro mě by věc končila úhradou ceny dosažené vydražením a právní mocí usnesení o udělení příklepu.

Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/dotaz/. Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9-11. hodinou na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/chat.html.

Dobrý den,
chci se zúčastni dražby 1/3 pozemku. Jedná se o klasický obdélníkový pozemek, napojený delší částí na veřejnou komunikaci.
Jak bych v případě vydražení tohoto pozemku měla postupovat dál, abych ho mohla katastrálně, později i oplocením oddělit o zbytku půdy patřící zbývajícím majitelům. Kdo rozhoduje o,, ideální 1/3''?

Děkuji Káča

Zdravím Vás, na tento dotaz jsem již odpovídala, ale věnuji se pouze exekucím a nikoli katastru nemovitostí. O ideální jedné třetině nerozhoduje nikdo. Dle mého názoru je to tak, že tři lidé vlastní jeden pozemek, ale jak se dohodnou na jeho užívání je čistě jejich věc. Možná by nebylo marné jít i cestou rozdělení pozemku, ale skutečně nejsem až takovým odborníkem na katastru. Buď tento dotaz položte kolegům, kteří se zabývají občanským právem, a to katastrem nemovitostí nebo tuto věc můžete konzultovat i přímo na katastrálním úřadě, ale zde raději s právníkem, který by Vám měl přesně říci správný postup.

Váš dotaz se netýká výkonu exekuce. Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/dotaz/. Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9-11. hodinou na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/chat.html.