Majetek dlužníka u souseda - hrozí exekuce u souseda?

1 odpověď

Dobrý den,
mam 2 exekuce na obě mám domluvenou splátku, kterou každý měsíc poctivě splácím.
Momentálně pracuji jako OSVČ a u souseda mám IČO, jinak trvalé bydliště mám na úřade. Majetek žádný nevlastním.
Od března 2016 mám možnost nastoupit jako zaměstnanec do firmy.
Muže exekutor přijit k sousedovi a něco mu vzít?
Bude mi exekutor strhávat něco ze mzdy pokud budu zaměstnanec?
Pokud si koupím třeba auto a budu majitel, muže mi ho exekutor zabavit? Když mám splátkový kalendář a platím.
Mnohokrát děkuji za odpověd.

Zdravím Vás, praxe u jednotlivých exekutorských úřadů je rozdílná. ale obecně platí, že se splátkové kalendáře se sjednávají právě proto, aby se zabránilo exekuci. Takže budete-li řádně platit splátkový kalendář i nadále, k vlastní exekuci by dle mého názoru dojít nemuselo, což znamená, že to není vyloučeno, právě proto, že budete mát nové příjmy a možná i vyšší, tak by nebylo od věci zkusit hradit vyšší splátky. Totéž platí i o automobilu. Pokud je někdo OSVČ věci sloužící k podnikání coby výkonu povolání by mu zabavovány být neměly, jen by mohl nastat problém, pokud by daný povinný živnost přerušil.