Insolvence a přihlášení více věřitelů než je v návrhu na oddlužení

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla jsem se informovat, co se stane, pokud se do insolvenčního řízení přihlásí víc věřitelů, než je uvedeno v návrhu?
Zažádala jsem si o insolvenci, jelikož mě dohnaly dluhy z předchozího manželství, o kterých mi bývalý partner tvrdil, že je již vše uhrazeno několik let. Zjistila jsem si u soudu všechny závazky.
Insolvence mi teď byla schválena, ale děsím se, co se může ještě přivalit. Osobně si nejsem po tolika letech už jista, kolik těch závazků bylo a kde.
Nechci, aby to bylo bráno jako nepoctivý záměr. Jak se postupuje v případě, že se přihlásí i jiní věřitelé?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, pokud těch dluhů nebude výrazně výše a objem pohledávek nebude výrazně vyšší mám za to, že by to problém být nemusel. Jen v tomto případě musíte počítat s tím, že se Vás na tyto věci soud zeptá u přezkumného jednání, kde mu vše vysvětlíte. Dlužníci velmi často neví o všech svých dluzích a často je ani všechny nedoloží.