Exekuce na 13. plat - bude zabaven nebo ponechán dlužníkovi?

5 odpovědí

Dobrý den,
mám nařízenou exekuci na plat. Chtěla bych se zeptat zda mám nárok na 13. plat nebo mi bude úplně stržen. Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, 13. plat Vám bude vyplacen, resp. bude uveden na výplatní pásce a srážky ze mzdy by měly být dle mého názoru vypočteny z celkové vyplacené částky, tedy z běžné mzdy + 13. platu.

Děkuji za odpověď. je i možnost třeba nechat si zaslat ten 13. plat zvlášť po domluvě s účetní nebo vznikne případně nějaký problém. jelikož mám měsíční plat v čistém průměrně 23tis. a zůstává mi min. mzda, chtěla jsem zjistit zda není jiná možnost k vyplacení zmíněného platu ve výši 6tis. kč. Děkuji

Zdravím Vás, mám za to, že celá částka by měla být srážena v souladu se zákonem a kdyby exekutor zjistil úmyslné pochybení zaměstnavatele, tak by zaměstnavateli mohla být udělena i nemalá pokuta.

Děkuji mnohokrát za informace. přeji krásný večer

Zdravím Vás za málo, hezký večer i Vám. Kdybyste cokoli potřebovala, můžete se na nás obrátit.