Dluh před manžesltvím a exekuce na plat, mzdu nového manžela, manželky

1 odpověď

Dobrý den,
může mi být nařízena exekuce na plat, jestliže jde o exekuci manželky, která je její a ještě z doby, než jsme byli manželé. Nemám s touto záležitostí nic společného a vznikla jí ještě v době, než jsme se znali.
Děkuji.

Zdravím Vás, exekutor postihl Vaši mzdu jakožto mzdu manžela povinného a dále nezkoumal, zda vymáhá exekuci za doby trvání Vašeho manželství či nikoli. Proto bude nutné v této věci k exekutorovi podat návrh na zastavení exekuce dle ust § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm, h) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.). V tomto návrhu je nutné argumentovat tak, že je exekučně vymáhána pohledávka výlučně Vaší manželky, která vznikla před uzavřením manželství, tedy před vznikem SJM (společné jmění manželů), což dokládáte úředně ověřenou kopií oddacího listu, a proto máte za to, že tato pohledávka má být vymáhána výhradně z příjmů manželky a že je zde tedy exekuční postih manžela povinného nepřípustný, a to z výše uvedených důvodů. Proto se tedy domáháte zastavení exekučního postihu Vaší osoby coby manžela povinného dle ust. § 268 odst. 1 písm. h) občanského soudního řádu a máte za to, že exekuce by měla být ve vztahu k Vám zastavena. Dále již bude nutné čekat na rozhodnutí o návrhu na zastavení exekuce.