Exekuce na odstupné po rozvodu manželství (dluhy z manželství)

1 odpověď

Bývalý manžel nadělal dluhy, dostanu odstupné, protože firma končí. Mám dvě male děti, neplatí mi výživné. Díky exekuci na plat přijdu o celé odstupné. 3 měsíce budu zcela bez peněz. Je to v pořádku?

Dobrý den. Pokud jste v rozvodovém vypořádání část těchto dluhů převzala nebo nejste dosud rozvedená, je exekuce prováděna v souladu s platnou právní úpravou. Pokud však tak tomu není, tj. jste rozvedená a nepřejala jste část těchto dluhů, je exekuce prováděna protiprávně. Můžete proto podat návrh na její zastavení, v němž uvedete z jakých důvodů navrhujete její zastavení, k návrhu přiložíte ověřenou kopii rozsudku o rozvodu, včetně vypořádání společného jmění manželů, z formálního hlediska musíte v návrhu uvést označení exekutora, který exekuci provádí, exekuční značku, návrh musí být podepsán a datován.