Dluhy v manželství - vliv rozvodu manželství na splácení dluhů, kdo z manželů splácí?

1 odpověď

Dobrý den.
Chtěla jsem se zeptat když jsem si s manželem vzala půjčku na rekonstrukci, která byla napsaná jen na mne. Zda po rozvodu by jste měl podílet také na placení dlužné částky. A pokud ano a soud rozhodne, že by se měl podílet, ale on řekne, že platit nic nebude lze částku na něj nějak vymáhat třeba exekutorem.
Děkuji moc za informaci.

Zdravím Vás, zde záleží i na tom, zda máte dohodu o vypořádání společného jmění manželů (SJM). Pokud budete půjčku řádně hradit, což Vám doporučuji, není ji nutné exekučně vymáhat. Pokud by společné jmění manželů nebylo vypořádáno a Vy byste tuto půjčku uhradila zcela sama bylo by nutné se poradit s advokátem a a tuto částku po Vašem manželovi vymáhat jako náhradu škody, ale jen polovinu částku, kterou jste uhradila, neboť se jedná o závazek v rámci SJM. Jen je nutné mít originál smlouvy o půjčce, kterou jste uzavřela v průběhu manželství, aby bylo jasné, že půjčka byla brána za dobu trvání manželství. Kontakty na advokáta naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz