Zrušení insolvence z důvodu zpětvzetí popření části dluhu insolvenčním správcem - co bude dál?

1 odpověď

Dobrý den,
přítel měl 2003 autonehodu, kterou zavinil. Bohužel se zjistilo, že auto nebylo pojištěné. Nyní již po něm pojišťovna vymáhá skoro 7.000.000 Kč. Zkoušeli jsme osobní bankrot, kde bylo schváleno oddlužení splátkovým kalendářem, díky tomu, že správce popřel 5.000.000 Kč. Nyní po dvou letech splácení (2014-2016) vzal správce popření zpět. Je tedy jisté, že bude insolvence co nevidět zrušena, protože takový dluh je neuhraditelný. Existuje pro přítele ještě nějaká možnost na normální život?
Ráda bych mu pomohla.
Děkuji za odpověď. A.

Zdravím Vás, tak toto je opravdu velice těžké, dokud si Váš přítel nenavýší své příjmy tak, aby byl schopen ze svých příjmů uhradit alespoň 30% pohledávek svých nezajištěných věřitelů + odměnu insolvenčního správce, mám za to, že oddlužení bude zrušeno a na majetek přítele bude prohlášen konkurs. Pokud by někdo v rodině měl "nepotřebnou nemovitost v dobré lokalitě", a tuto prodal a peníze z prodeje nemovitosti daroval příteli na jeho oddlužení, tak toto by mu mohlo pomoci, popřípadě je možné se ptát na další postup insolvenčního správce, ale mám za to, že on po další průběžné zprávě nejspíše navrhne prohlášení konkursu. Mám za to, že zde již žádné další řešení kromě pomoci solventní rodiny, či prodeje nemovitosti v dobré lokalitě či výhry ve sportce již spíše není. Nechci Vám dávat plané naděje, ale spíše Vás připravit na to co bude následovat.