Není co exekučně zabavit, exekutor mě vydírá - jak se bránit?

1 odpověď

Zdravím Vás pred 5mi lety jsme se dostali do financnich problemu.skrze manzelovo podnikani. rozhodli jsme se svoje dluhy vyresit tak ze jsem prodala svoji nemovitost a veskere pohledavky se uhradili. vse za nás delala realitka a pres soud se zjistovali veskere mozne a nemozne pohledavky i ty budouci. jestli nekde nevysi nejaky dluh o kterem nevime… skoro tri roky jsem zila v klidu v podnajmu stim ze mame konecne vse za sebou… zadne pucjky nic jsme si nebrali ale presto zacali hlavne od operatoru chodit podivne pohledavky nektere i vice jak 10 let stare s zadosti o uhradu i na davno neexistujici tel cisla. o kterym nemame vubec tuseni. na vse co kdy doslo jsme se odvolali. zasilal to telekomunikacni urad. presto vse nac sme se odvolali. tak zniceho nic nam klepu na dvere exekutori. vse co jsme meli uz pobrali. presto je jim to malo. ted chteji i auto ktere je skrze postizeneho syna. jen protoze jsem tam psana já. stare auto doslouzilo a ja dostala na starsi ojete nove dar jenze na registru nejde zapsat auto na nezletile postizene a ja auto potrebovala uzivat ihned tak se napsalo docasne na me. v miste prodeje. ted chodi exekutori. prisli a zacali me vyhrozovat ze je to nezajima nejake moralni chovani je jim ukradene. ze pokud se jim neupisi ke splatkam po tisicikorune tak okamzite auto odvezou. že jsem jim chtela dolozit od koho byl dar je nezajima. ze auto cekam na svoleni soudu aby mohlo byt napsane na syna je nezajima. jsem v patove sitaci. jedna advokatka mi napsala ze tot je velmi nemoralni chovani exekutoru. pokud je dele nejakeho paragrafu auto nezbytne potrebne k zajisteni potreb rodiny coz v mem pripade splnuji je nemoralni mi toto auto vzit… toto jsme take pretlumocila exeutorovy tem mi rekl ze ho moralni pravidla nezajimaj. a ze mam pravo ho odvezd a ja si pak mohu podat vylucovaci zalobu. takmam na vyber bud se upisi k necemu co jsem mu rekla ze nemohu si dovolit plnit nebo mi auto okamzite seberou at si ak podam vylucovaci zalobu. kdyz jsem jim rekla ze to nemuzou že je to vydíraní ze je to nemoralni a ja bych sveho postizeneho syna st. II ktereho navic videli, nemela jak dopravovat do skole a byla bych skrze nich jeste potahovana po soudech za neplneni povine skolni dochazky tak mi rekl ze ho to nezajima ze on mi to detsko neudelal a ze ho takove veci absolutne nezajimaji. nemluve odvoz po lekarich a ze bydlim navic na samote, v podnajmu kde neni ani zadna MHD nejblizsi jeden km rekl ze ho to nezajima… nenechal si ani vysvelit ze si nemohu dovolit splacet zde kdyz manzel splaci jinde a ze spolecneho platu jelikoz ja nemam prijem jsem doma skrze peci syna. a ze nemame uz nic jen obleceni a veci v kuchyni a televizi kterou mi nahradni dovezli rodice aby se deti mohli divat na pohadky protoze vse co jsme meli nam sebrali a ze jsme nemajetni a jediny majetek je jen toto auto. ale ktere je syna. cekam na svoleni k soudu zapsat syna do registru opet nedomyslený zakon. cekam na svoleni od soudu. auto mam nově asi dva mesice. ojetina s roku 2001. proste me donutil podespat ze se zavazuji ke splatkam po tisicikorune jinak me okamzite pripravi o auto… na auto jsem dostala penize nekupovala jsem ho a svoje byl to dar. tak se vas chci zeptaj je toto v tomto state normalni ze exekutori opravdu jdou i pres mrtvole. je moralni mi sebrat jediny majetek auto ktere potrebuji k zajistovani potreb rodiny. a neni jina moznost dopravy. a kor postizeneho syna pareza prave strany tela, hranicní DMO.

rekla jsem mu ze jim zaslu navrh na zastaveni exekuce pro nemajetnost se mi vysmal prej nejsem nemajetna mam auto. tak mi poradte co mam delat. je toto v teto republice normalni? ja nikdy nemela dluhy skrze pujcky ja si nikdy pucky nebrala. kdyz jsem se dostala do dluhu skrze manzelovo podnikani prodala jsme muj vlastni dum abych se s dluhu vyplatila. nikde zadne dluhy tenkrat soud nikde neregistroval. ale po trech letech ze me tento stat udelal pet dluznika na udajne mobilni cisla ktera jsem nikdy nemela. za celi zivot jsem mela jen dve mobilni cisla. obe na dobijeni. jedno nemam ale druhe mam už nejmene deset let stale jedno a to same cislo. a dobijim si kredit dodnes (02.06.2016). tak jak je to mozne ze ani odvolani nefunguji. kde ma clovek hledat spravedlnost. to se ma clovek uz rezat a prodavat organy? protoze opravdu exekuce jede uz pres mrtvole jasne se rika kde nic neni ani smrt nebere. ale tady exekuce jede opravdu pres mrtvole.
predm dekuji za odpoved. ja jsem bezradna nevim co dal. ja mela za to ze jsem bezdluzna. postu si prebiram pravidelne. ale o ex se dozvim az kdyz jsou za dvermi. ani zadny platebni rozkaz mi nikdy nedosel ze bych mela uhradit -- to az exekutor dosel a prej jsem nekde rpovolala 1500 a mam zaplatiti na nakladech a vsem moznem 40 tisic? nikdy jsemnedostala jak opakuji platebni rozkaz na ktery bych se mohla odvolat jen od telekomunikacniho uradu nejaky papir kde mi oznamili ze dluzim za neco za nejake cislo ale nenapsali ani za jake. a ze mam uhradit. odvolala jsem se ale platebni rozkaz nikdy nedosel ani odpoved na moje odvolani. jen si rovnou klepu exekutori napric republiky kazdy odjinud? toto mi neprijde vubec uz normalni.
nemam ucet, nemam uz zadny majetek krome auta ktere nezbytne potrebuji k zajisteni potreb rodiny nezletileho postizeneho syna a zbytku deti co mam nic vic nemam. ale nedhodlaji akceptovat nemajetnost protoze mam toto auto: - (a dokud mi soud neda svoleni tak se budu desit ze nejaky ex prijde a sebe re mi ho a ja budu na samote uplne v haji. bez moznosti jakekoliv dopravy. do skole k lekarum na nakup na postu kamkoliv. manzel jezdi kamionem po svete a doma je jednou za 3-5 tydnu takze ja bez auta existovat nemohu.

Zdravím Vás, velice Vás lituji a cítím s Vámi, vězte, že takto by ani vykonavatelé coby zaměstnanci soudního exekutora jednat neměli. Tím, že jste podepsala splátkový kalendář jste si zajistila automobil k užívání pro syna, avšak v podání exekutora jen dočasně, tj. dokud budete platit. Tak to, ale být nemusí. Celá věc má docela jednoduché řešení, a tím je návrh na zastavení exekuce dle ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. d) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.). V tomto návrhu uveďte, že dne … Vás navštívili vykonavatelé, kteří se k Vám chovali velice neuctivě a pod nátlakem Vás donutili podepsat splátkový kalendář s tím, že pokud jej nepodepíšete bude Vám zabaven automobil pořízený z dotace či daru od úřadu práce, který byl pořízen pro Vašeho nezletilého postiženého syna, který automobil potřebuje s ohledem na svůj zdravotní stav (paresa a dílčí DMO), což doložte kopií zdravotní zprávy ošetřujícího lékaře, příp. i specialisty, který má Vašeho syna v péči. Automobil je tedy pro syna zdravotní nebo kompenzační pomůcka, díky které může být Váš syn pohodlně dopravován do školy či k lékařům, neboť nejbližší zastávka MHD je vzdálena 1 km od Vašeho bydliště a autobusy zde nejsou nizkopodlažní. Máte za to, že automobil tedy neměl být vůbec zabaven, neboť se jedná o věc vyloučenou z výkonu rozhodnutí v souladu s ust. § 322 odst. 1 a v souladu s ust. § 322 odst. 1 písm. e) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.). Uveďte, že jelikož byl zabaven automobil handicapovanému, který je na něj denně odkázán, byl zabaven v rozporu s dobrými mravy. Tuto úvahu bych dále rozvedla tak, že jelikož na koupi automobilu byla poskytnuta dotace od úřadu práce s ohledem na zdravotní stav syna (zde prosím doložte úředně ověřenou kopii úřadu práce o poskytnutí dotace/daru na koupi automobilu), a proto se tedy domníváte, že automobil je pro Vašeho syna spíše kompenzační pomůckou, kterou Váš syn potřebuje vzhledem ke své nemoci nebo tělesně vadě (handicapu) a proto tento automobil neměl být vůbec zabaven. Máte zato, že s ohledem na všechny výše uvedené skutečnosti je dán zákonný důvod pro zastavení exekuce zabavením automobilu, coby kompenzační pomůcky pro Vašeho nezletilého postiženého syna.
Dále bych se na chování vykonavatelům stěžovala přímo exekutorovi, dále je možné podat i stížnost na chování exekutora i na Exekutorskou komoru ČR. Pokud by nic z výše uvedeného nepomohlo, doporučuji Vám celý případ medializovat. Přeji Vám hodně štěstí a pevné nervy. Závěrem uvádím, že onen papír od Českého telekomunikačního úřadu je oním exekučním titulem, pokud jste tuto listinu napadla odvoláním a toto odvolání byste dohledala, je to důvodem pro zastavení exekuce dle ust. § 55 exekučního řádu ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. a) občanského soudního řádu, s tím, že exekuční titul byl řádně a včas napaden odvoláním, které zasíláte v příloze k tomuto návrhu a dosud Vám nebylo doručeno rozhodnutí o tom, zda byl exekuční titul potvrzen či nikoli, proto se dle Vás jedná o nezpůsobilý exekuční titul, který nemohl nabýt ani právní moci ani vykonatelnosti, což je důvodem pro zastavení exekuce na majetek povinného.