Nedostatek peněz na splácení úvěru a přenechání zadluženého domu bance

1 odpověď

Dobrý den, mám hypotéku na zrekonstruovaný dům, ale zároveň stavím novostavbu. Ale jak to bývá tak mi dochází prostředky na dostavbu a úvěr mi nenavýší, protože už nemám dost velký příjem na utáhnutí dvou hypoték. Tak jsem uvažoval že bych přenechal zadlužený dům bance, abych mohl nový dům dodělat, ale nevím jaký postih by mně čekal. Můžete mí poradit.
Děkuji

Zdravím Vás, tento dotaz se netýká přímo exekuce. Zde bude nutné se dohodnout přímo s bankou. Výše sankcí je vždy závislá na konkrétním znění smlouvy o hypotečním úvěru a bez jejího přečtení Vám bohužel nemohu odpovědět, Buďte si jist, že budete muset uhradit smluvní pokutu v určité výše, o kterou dostanete méně v případě prodeje této nemovitosti bankou. Popřípadě pokud byste věděl o někom, kdo by byl ochoten tento závazek za Vás převzít a zaplatit bylo by to ideální řešení, protože byste s tímto člověkem zašel do banky, kde by se vše dojednalo.