Napadení, zneplatnění darování nemovitosti exekutorem - lhůta do kdy to může exekutor udělat

1 odpověď

Dobrý den,
ráda bych vás tímto poprosila o radu. Nyní jsem OSVČ ale vím, že 12/2017 budu muset živnost ukončit. Jelikož už v této době splácím úvěry, které nestačím do konce roku 2017 splatit a nevím co pak bude, rozhodla jsem se, že nyní rodinou nemovitost které jsem majitelkou raději daruji dětem. Chtěla jsem se zeptat po jaké době od darování může ještě exekutor majetek zabavit, když by mi někdo jen těžko dokázal, že jsem děti obdarovala účelově, abych se vyhnula exekuci. Jsou to 2 nebo 3 roky? Pokud by to byly 3 roky, tak jsem se chtěla zeptat jestli je nějaká jiná lepší možnost, jak nemovitost "uklidit do bezpečí" Předem moc děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, ona lhůta je bohužel 3 roky od učinění tohoto úkonu. O jiných možnostech ohledně manipulace s nemovitostí se prosím poraďte s advokátem. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz.