Odpuštění penále z exekučně vymáhaného dluhu - vzor

1 odpověď

Dobrý den,
můžete mi poradit jak sepsat žádost pro Kooperativu aby mi odpustili penále, když jsem již dlužnou částku zaplatila plus něco navíc? Dluh u Kooperativy jsem měla 200.000 Kč a exekutor si řekl 20.000 Kč odměnu. To je moc, tak jsem mu zaplatila již 10 a zbytek bych chtěla prominout. Děkuji

Zdravím Vás, žádost o prominutí části nákladů exekuce nebo odměny exekutora raději nepodávejte, této žádosti nebude vyhověno. Exekutor má nárok na odměnu a náhradu svých nákladů. Žádost o odpuštění příslušenství můžete podat zejména v případě, že byste Kooperativě uhradila alespoň jistinu. Vy žádáte o odpuštění příslušenství pohledávky Kooperativy (tedy úroků z prodlení) a nic jiného po Kooperativě chtít nemůžete. Kooperativa o výši odměny exekutora a náhradě nákladů exekuce nerozhoduje, neboť. Náhrada nákladů exekutora a odměna exekuce je totiž stanovena vyhláškou, tedy právním předpisem.