Exekuce od Essoxu - je přednostní nebo nepřednostní?

1 odpověď

Dobrý den, jde o exekuce od Essoxu. Tak nevím zda je přednostní, nebo nepřednostní. Jinak ženatý nejsem a děti taky nemám. Momentálně už nějakou dobu jsem hospitalizován v nemocnici a adresa bydliště je fiktivní a pošta mi chodí do nemocnice. Dnes (29.01.2016) jsem volal na Českou správu sociálního zabezpečení a mám tam exekuci 16 000Kč. Jelikož mám od teď 3. stupeň 9 505kč, kolik peněz mi musí nechat? A ještě zda když mi má teď přijít důchod zpětně za tři měsíce, to mi mohou strhnout celých 16 000kč rovnou?

Zdravím Vás, takže z toho co píšete je zřejmé, že pohledávka je nepřednostní. Takže v tomto případě Vám z důchodu srazí 1.108,- Kč, zbylá část důchodu ve výši 8.397,- Kč Vá, bude vyplacena.
U doplatku důchodu by Vám měly být srážky provedeny ve stejné výši u každého důchodu, tedy 3 x 1.108 Kč. Zbylá čast doplatku by Vám měla být vyplacena.