Insolvenční správce nezajistil vrácení nezákonně zabaveného majetku dlužníka - co má dlužník dělat?

1 odpověď

Dobrý den,
16.11.2015 mi byla schválena insolvence, soudce nařídil mému insolvenčnímu správci, aby do tří dnů zařídil vrácení mého nezákonně zabaveného a odvezeného majetku v hodnotě 50.000 Kč.
Nic toho můj insolvenční správce neudělal do této doby se mnou odmítá komunikovat, řešit mé záležitosti.
Jsem bezradný při řešení mých záležitostí, dnes (26.01.2016) mi oznámil, že se zříká odpovědnosti co mu uložil soud, i přestože soudem určena finanční odměna byla řádně vyplacena za období, říjen, listopad, prosinec 2015.
Je možné aby se mohl přihlásit další věřitel a to po rozhodnutí soudu? Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, v tomto případě Vám nezbude nic jiného než kontaktovat insolvenční soud a vše mu popsat, snad on sjedná nápravu, nebo Vašeho správce donutí k činnosti, a to za pomoci např. pořádkové pokuty. Mám za to, že v tomto případě nic lepšího nevymyslíme. Jelikož se tento dotaz týká insolvence, bude lepší, pokud se s tímto dotazem obrátíte ještě na kolegy, kteří zde řeší insolvence, já zde mám na starosti zejména exekuce.