Prodloužení promlčecí lhůty exekuce při předání jinému exekutorovi - informace

3 odpovědi

Dobrý den.
2004 jsem obdržel platební rozkaz a vzápětí exekuční výměr. Tenkrát exekuce z nějakého důvodu (který už si nepamatuji) neproběhla. Vzhledem k tomu, že je to více než deset let a znovu zažalované to nebylo, měl jsem za to, že dluh je promlčen. Přesto mě nedávno navštívil exekutor, který tvrdil, že dluh promlčený není protože, před osmi roky byl můj závazek odebrán původnímu vykonavateli a s novým exekučním výměrem předán jinému exekučnímu úřadu. Prosím o informaci jak to tedy je. Má exekuční výměr vliv na délku promlčecí doby?
dobu?
Děkuji

Zdravím Vás, pokud byla od roku 2004 na Váš majetek nařízena exekuce, tak po dobu, kdy tato exekuce probíhala, došlo ke stavení lhůty, tedy po tuto dobu promlčecí lhůta neběžela, protože oprávněný podal návrh na nařízení exekuce včas. Promlčecí doba by počala dále plynout až od doby, kdy došlo k zastavení exekuce do doby, než byla znovu nařízena. Takže tato exekuce skutečně nemusí být promlčena. Správnou odpověď na tuto otázku bychom zjistili až nahlédnutím do příslušného exekučního spisu.

Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, za málo. Kdybyste cokoli potřeboval, můžete se na nás obrátit.