Exekuční příkaz bez podpisu, nepodepsaný exekuční příkaz - ověření a vymahatelnost

1 odpověď

Dobrý den,
rok zpět (09/2014) jsem dostal exekuční příkaz, který ale nemá ani podpis, ani razítko. Z platu mi to nestrhávali, jenom se vždycky někdo objevil u vrátek. Několikrát jsem vložil peníze na účet s variabilním symbolem uvedený v exekučním příkazu.
Je ale exekuční příkaz bez podpisu vymahatelný? Kde se dá ověřit, že je to právně způsobilé? Komunikují se mnou jenom vymahači a ne exekutor, ti mi posílají jenom SMSky a telefonicky mi vyhrožují.
Co mám dělat?
Děkuji.

Zdravím Vás, někteří exekutoři používají tzv. hybridní poštu. To znamená, že exekuční příkazy a jiné rozhodnutí jsou povinným a ostatním dotčeným subjektům doručována bez podpisu. Listiny by měly být podepsány digitálně, takže by to mělo být v pořádku a Váš zaměstnavatel by měl i tento exekuční příkaz respektovat a provádět srážky ze mzdy, neboť se vystavuje riziku uložení pokuty od exekutora. Vím, že JUDr. Podkonický a JUDr. Mareš tuto hybridní poštu používají. Není vyloučeno, že exekutorů je více.