Insolvence - zabavení vyplacené pojistky, nevyplácení vdovského a starobního důchodu

1 odpověď

Díky vážné a dlouhodobé nemoci jsem se dostala do platové neschopnosti a proto jsem dlužníkem od roku 2013 v nepatrném konkurzu, který na mě podal věřitel a musím dodat, že jsem to vítala, neboť jsem si naivně myslela, že pokud je to soudní řízení a s insolvenčním správcem, že vše proběhne v tu nejideálnější variantu, co se týká uspokojení věřitelů a že nic neproběhne ve špatném slova smyslu, jak k věřitelům, tak i k vůli mé osobě, bohužel jsem se velice zmýlila!
Manžel se stal obětí trestného činu, následkem kterého přišel o život, má mi být vyplaceno pojistné odškodnění, za ztrátu blízké osoby. V celém insolvenčním zákoně, není zda toto odškodnění, spadá do insolvence. Chápu, že mi může být zabaveno plnění pojištění, za neschopnost výdělku (v důsledku úrazu, onemocnění, či nehody, kde by vyjímaje měli být náhrady na zdravotní pomůcky), ale nemohu pochopit z lidského, morálního i jiného hlediska, pokud se to týká odškodnění za ztrátu blízké osoby od vraha mého manžela! Toto odškodnění s výdělkem, či měsíčním příjmem nemá nic společného! Kdo o tom může rozhodnout? Soud? Insolvenční správce? Ministerstvo spravedlnosti? Nebo dokonce Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku? A pokud to není v insolvenčním zákoně, jak je vůbec možné, aby si to nárokovali? Přišla jsem o veškerý majetek (dům, pozemky), jsem v třetím stupni invalidity a přesto mi není vyplácen důchod, na OSSZ mi doslova bylo řečeno: "Stát není tak štědrý, aby Vám mohl vyplácet důchod! ", k tomu ještě dodala: "Kdyby jste v životě nepracovala a byla vedena na ÚP, nárok na důchod by jste měla! " A víc se se mnou nebavili. Ano mám i dluh na OSSZ, a to i díky nemoci, neboť za rok strávený v nemocnici s těžkou operací, jsem si i v tuto dobu měla regulérně vydělávat na sociální i zdravotní pojištění, neboť potvrzení o neschopnosti pracovat, mi OSSZ neuznala! Ale z mého hlediska, mám nárok již 4 roky na důchod, a již dávno z tohoto důchodu mohl být dluh v celé výši uhrazen, byť opět z velké části neoprávněný! Na sociální péči mi řekli, máte manžela, ať Vás živí! Teď díky vrahovi nemám ani manžela, ale jsem v insolvenci - dlužník, tak nepobírám, ani vdovský a ani žádné dávky a samozřejmě mi není nic ztrháváno a tím také jsou o to věřitelé připraveny. Nebít blízké rodiny, nemám jak pochovat manžela a ani co jíst! Teď mi chtějí sebrat i toto odškodnění… ? I v ústavě České republiky je, že každý občan ČR má právo na životní minimum, já ho stále nemám. Kam se to životní minimum podělo… ? Kam se mohu obrátit o spravedlnost? Co mohu dělat? Insolvenční správce se mnou nekomunikuje a navíc mi díky němu, za pár měsíců narostl dluh o více jak 250000, -Kč bez penálů!!! Podala jsem trestní oznámení na neznámého pachatele, který se mi naboural do domu (který je v prodeji, pro uskutečnění pohledávky a z kterého jsem se odstěhovala již před více jak rokem abych usnadnila tím tak i nevyhnutelný prodej. A to pouze s pár kousky nejnutnějšího ošacení, zvířátky a pár kytiček v květináčích, celou vybavenou domácnost jsem tam ponechala, neboť jsem nevěděla co si mohu a co si nemohu vzít! ) a navíc v něm bydlí, ten co způsobil, tento dluh, ale jen díky ins. spávci, který ho tam až po pár měsících od neoprávněného vniknutí nechal bydlet, z odůvodněním: že nemovitost bude hlídána a že si hradí energie a to bez nájemní smlouvy, (což dle mého poškozuje věřitele, neboť by měli měsíční úhradu za nájem), ho policie nemůže potrestat, byť spáchal na mé osobě a majetku trestné činy (udělal z obydleného domu - holobyt! Opět poškození i věřitelů! Následný prodej je díky tomu za nižší cenu, než je pozemek a ten je 2000 metrů čtvereční s polovinou zastavěné plochy! Navíc mi přišla složenka, že bych za něj mela uhradit elektriku cca 19000, - a zpronevěřil zařízení k podnikání za cca 200000, -Kč - což majitel tohoto zařízení podal na mě pohledávku, a vybavení domu za cca 200000, -Kč také zmizelo! ). Ano jsem dlužník, ale to neznamená, že nejsem člověk!!! Nikdo mě nebere vážně!!! Přijde mi to tak: "Jsi bez prostředků - tudíž bez obhajoby a můžeme si s tebou dělat, co je nám libo! Stejně se nemáš jak bránit! " Věřte, že popis jednání insolvenčního správce, je jen zlomkem výčtu chování v insolvenčním řízení, jen pro srovnání: policii tvrdí, že nemovitost dosud nebyla prodána a v předešlí den, napíše soudu, že nemovitost byla prodána - proč a komu lže nevím… !!! Jen vím, že v katastru jsem stále vlastníkem já. Z tohoto a daleko více důvodů to nemohu řešit s insolvenčním správcem. Soudce je zároveň zástupcem věřitelského výboru, ale také bohužel velice dobrým "známím - přítelem" insol. správce, takže rada, stížnost soudci - nepřichází v úvahu, tu by bez jakéhokoliv prošetření smetl ze stolu! Proto se obracím s prosbou o radu na Vás. Předem Vám moc děkuji za jakoukoliv radu a omlouvám se, že píšu mimo stanovený den, já jsem v pondělí omylem vložila dotaz do komentáře, ale zato jsem se snažila dotaz co nejlépe rozepsat a z pochopitelných důvodů neuvádím žádné jména, už jen z toho důvodu, že to šetří kriminální policie ČR a váže mě mlčenlivost. Ještě jednou se moc omlouvám. Pokud by jste čemukoliv neporozuměli z mého popisu a měli třeba upřesňující dotaz, ráda Vám ho zodpovím. S pozdravem F. S.

Váš dotaz se netýká výkonu exekuce. Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/dotaz/. Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Text dotazu může mít 1100 znaků, dotaz bude nutné zkrátit a zaměřit se jen na podstatná fakta pro právní analýzu. Děkujeme za pochopení.