Firma v insolvenci a vyplacení dlužné mzdy a odstupného ÚP - může peníze zabavit exekutor?

1 odpověď

Mám exekuci na plat. Firma šla do insolvence a neproplacenou mzdu a odstupné mi proplatí ÚP. Vztahuje se na tyto dávky rozhodnutí exekutora, kterým stanovil firmě srážky z mé mzdy? Pokud ano, je tedy možné, že z 5ti platů, které mi ÚP vyplatí mí zbyde jedno nezabavitelné minimum a zbytek půjde exekutorovi?

Zdravím Vás, ano exekuce srážkou ze mzdy se vztahuje i na dávky od úřadu práce, dále se exekuce vztahuje i na odstupné a mzdu, kterou Vám místo zaměstnavatele vyplatí úřad práce. Takže Vám odpovím tak, že je možné, že velká část peněz vyplacených úřadem práce namísto Vašeho zaměstnavatele připadne exekutorovi.

Pokud jste pracovala v soukromém sektoru, pobírala jste mzdu. Plat pobírají jen státní zaměstnanci.