Exekuce dědice - může dědic odmítnout dědictví kvůli exekuci?

1 odpověď

Potřebuji prosím poradit.
Zemřel děda a řeším jako vnuk dědictví po něm. Děda sepsal závěť na jednoho z 6 dětí, kde nikoho nevydědil. Jelikož nikoho nevydědil, tak jakožto děti nebyli nepominutelní dědici - mají nárok každý na 1/4 ze svého podílu.

Dědic ze závěti není nijak zadlužen (1 ze 6 dětí), ale ostatní děti dědovo mají exekuci nebo insolvenci.
Mohou se vzdát nebo odmítnout svého možného zákonného podílu v podobě 1/4 nebo ho musí přijmout, aby uspokojily věřitele v co největší míře? Děkuji za radu.

Váš dotaz se netýká výkonu exekuce. Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/component/content/article/50-vlozit-dotaz/134-vlozit-dotaz.html. Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9-11. hodinou na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/chat.html.