Exekuce na odstupné

3 odpovědi

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli mi bude vyplaceno celé odstupné, když mám exekuci?
Budu mít vyplaceno 3 měsíční odstupné plus výplatu.
Nebo jestli je možné že mi dají jen minimu.
Předem děkuji za kladné vyřízení. R.

Dobrý den. Odstupné je považováno za tzv. jiný příjem, který podléhá exekučním srážkám stejně jako mzda. S ohledem na § 286 občanského soudního řádu je proto nutné z odstupného vypočítat srážky za každý měsíc zvlášť, jako kdyby byly prováděny srážky ze mzdy.

Dobrý den, chci se zeptat jak je možné, že mi bylo odebráno 3měsíční odstupné. Jestli na to mají nárok, jsem vdaná a mám nezletilou dceru. Jak ted máme vyžít? Bylo mi řečeno, že jsem si měla sama zažádat o to, aby mi bylo vypláceno měsíčně. Ale to jsem se dozvěděla až už bylo pozdě. Dá se s tím ještě něco dělat? Předem děkuji za kladné vyřízení.

Dobrý den. Podle § 299 odst. 1 písm. g) občanského soudního řádu se ustanovení o srážkách ze mzdy použijí i na výkon rozhodnutí (exekuci) poskytnutého odstupného. Pokud již bylo odstupné vyplaceno a postiženo, nic udělat nemůžete.