Jakým způsobem mohu koupit byt, který je zatížený zástavním právem smluvním a zákazem zcizení (zákaz darování, zákaz prodeje). Na byt je uvalena zástava od banky. Výše nesplaceného úvěru je ve výši kupní ceny. Děkuji, Jarmila

ODPOVĚĎ:
Pakliže je na nemovitost uvalen zákaz zcizení, koupě není možná. Zcizení totiž znamená převod práv, ke kterému dochází kupříkladu na základě kupní smlouvy. Je mi líto.