Mám osobní auto na úvěr a při výkonu exekuce na mou osobu jej vykonavatel zahrnul do exekučního soupisu, ale nezabavil je. Vzhledem k tomu, že nemám finanční prostředky na další splátky, chci auto vrátit úvěrové společnosti. Mohu tak učinit i přesto, že auto je v soupisu exekuce? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Zahrnutím automobilu do soupisu je nepochybně splněna podmínka vyrozumění o zahájení exekuce, nesmíte tedy nakládat se svým majetkem. Automobil tedy vrátit úvěrové společnosti nesmíte. S tímto majetkem vůbec nesmíte disponovat.