1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Chápu dobře dle čl. I. § 70 odst. 2 zákona č. 191/1950 Sb. , že směnka vlastní je promlčena po roce od její splatnosti, pokud na ní je uvedena doložka "bez útrat", nebo "bez protestu", resp. po roce již vlastním neplatný cár papíru? Pokud ano, existuje proti tomu nějaká obrana, pokud tuto skutečnost namítl ustanovený opatrovník u soudu? Děkuji Theodor

ODPOVĚĎ:
§ 70 odst. 2 zákona směnečného a šekového byl již zrušen - bohužel nedohledám v zákoně, kdy, nicméně skutečně již neplatí, proto se na splatnost směnky vztahuje obecná tříletá lhůta, tímto doporučuji argumentovat u soudu. Roční promlčecí doba zůstala pouze u šeku.