1 1 1 1 1 Hodnocení 3.00 (1 hlas)
Chtěla bych se zeptat zda-li mě mohou zavřít do vězení za to když neplatím dluhy z dopravního podniku Ostrava (jízda na černo), pokud se ta pohledávka už dostala k soudu a mám zaplatit 1.007 Kč pro dopravní podnik a přibližně 10.000 Kč exekutorovi. Jsem nezaměstnaná, nejsem vedena na úřadu práce a nepobírám žádné dávky. Petruška

ODPOVĚĎ:
Za dluhy tohoto charakteru se do vězení nedostanete. Může být nařízena exekuce prodejem movitých věcí (příp. nemovitých), pokud není možné nařídit exekuci na Vaše příjmy. Upozorňuji, že exekuce neskončí tím, že se jednou nepodaří pohledávku vymoci. Exekuce skončí uspokojením pohledávky, takže až nějaké příjmy budete mít nebo zdědíte-li majetek, bude pokračovat vymáhání, protože bude na co exekuci nařídit.