Prosím o informaci, proč nemohu žalovat neznámé dědice, jak uvádíte. Vycházel jsem z judikatury, např. http://pravo4u.cz/judikatura/nejvyssi-soud-cr/20-cdo-970-2007/. Mám totiž obavu podat žalobu na zemřelého, když z mých předchozích jednání vůči soudu je nepochybné, že o jeho úmrtí vím. Děkuji. Radek

ODPOVĚĎ:
Ano, v případě, že bude soudu z úřední povinnosti známo, že víte o úmrtí dotyčného, nezbývá Vám, než se vydat Vámi původně navrženou cestou. Doporučovala bych v žalobě uvést odkaz na tuto judikaturu, abyste se vyhnul dlouholetému sporu. Judikatura Nejvyššího soudu není v ČR závazná, takže teoreticky se může stát, že nižší soudy budou mít jiný názor.