Babičce se udělalo špatně a nyní leží v nemocnici. Našel jsem vlastnoručně sepsanou závěť na moje jméno. Kam mám se závětí jít a kdy? Závěť je na její veškerý majetek. Doktor říká, že babička brzy zemře. Děkuji, Leoš

ODPOVĚĎ:
Závěť prozatím uschovejte. Po smrti Vaší babičky originál závěti předejte notáři, který bude dědictví po ní vyřizovat. Jméno notáře se dozvíte u Okresního soudu, který je v obvodu posledního trvalého pobytu Vaší babičky. Notář s Vámi sepíše protokol o zjištění stavu a obsahu závěti, originál závěti převezme a Vám může nechat pouze její prostou kopii. Originál závěti bude poté uschován ve sbírce listin u Okresního soudu, který pověří notáře k projednání dědictví. Kopii závěti rovněž nechá v dědickém spise Vaší babičky a bude s Vámi následně jednat jako s dědicem a účastníkem dědického řízení.