Manželka 11.2.2016 zdědila dodatečně zapomenutý pozemek, na kterém je benzinová pumpa a vede přes něj silnice 1. třídy. Co můžeme požadovat? Děkuji, Matěj.

ODPOVĚĎ:
Nejprve bych na Vašem místě zjistila, zda-li pozemek není zatížen věcným břemenem, v případě, že ano, jaké jsou podmínky jeho zřízení. Pokud ne, začněte vyjednávat s majitelem benzínové pumpy a silnice 1. třídy o možnostech nájmu příp. zřízení věcného břemene, neboť za současného stavu tito lidé využívají Váš majetek bez právního titulu.