Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.067.170

Vydědění v závěti z důvodu nezájmu o rodiče - vzor ke stažení online zdarma

1 odpověď

Dobrý den,
potřeboval bych poradit jak nejlépe napsat závěť, kde vše odkazuji přítelkyni a své dvě děti včetně potomků vyděďuji z důvodu nezájmu o moji osobu.
Syn vede nespořádaný život. Nechci aby po mě potomci (děti) cokoliv dědili.
Děkuji.

Dobrý den,
abyste docílil toho, že Vaše děti nebudou po Vás nic dědit, musel byste je nejprve vydědit. Vydědění musí být provedeno stejnou formou, jako se sepisuje závěť, ale vůči každému dítěti zvlášť. Chcete-li mít větší jistotu o tom, že Vaše závěť a listiny o vydědění budou po Vaší smrti notáři předloženy, můžete je dát k notáři do úschovy, popř. uschovat u jiné věrohodné osoby.
Vše o sepsání závěti a listin o vydědění se dozvíte zde: ODKAZ
Vzory k těmto listinám naleznete zde: ODKAZ
Další zajímavosti o dědictví naleznete na tomto odkazu:
ODKAZ