Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.067.686

Nedostatečně identifikovaný vlastník - dodatečné projednání dědictví

1 odpověď

Dobrý den, všiml jsem si že po mém praprastýci (bratru mého pradědy) zůstal pozemek, který je na něj neustále zapsaný. Praprastrýc zemřel v roce 1963. Neměl žádné potomky. Problém je, že můj praděda zemřel v roce 1955. Mám teďy nějakou šanci, jak získat tento pozemek v dodatečném dědickém řízení, nebo propadne státu? (praprastrýc zemřel jako poslední ze sourozenců)

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že jde o dědictví po zůstaviteli z roku 1963, bude celý postup dohledat správného dědice velmi složitý. Dohledejte všechny písemnosti týkající se dědictví a obraťte se na notáře, který působí v místě, kde měl Váš praprastrýc poslední trvalé bydliště.