Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.719

dlužné výživné, exekuce

3 odpovědi

Dobrý den,
prosím, potřebuji poradit. Již od roku 2007 vymáhám po otci mého syna (nejsme manželé) výživné. Do dnešního dne mi dluží 92000. Výživné je stanoveno soudem. S policií toto řešit již nemůžu, protože syn už dospěl a bylo v červnu ukončeno povinné výživné. Teď už se soudím o dlužné výživné. Tento týden jsem byla opět na soudu (píšu tam 2x ročně) a bylo mi řečeno, že s tím nic nenadělají, protože dlužník pracuje jen občas na dohodu, takže nejsou možné srážky z mzdy. Mám prý se obrátit na exekutora. Od roku 2014 jsem na e. pohledávkách, kde mám podepsanou s němi smlouvu na neurčito. Od roku 2014 nepodali žádný výsledek. Chtěla jsem smlouvu ukončit a zkusit jiného exekutora, ale bylo mi řečeno, že to sice lze, ale musím právníkovi a exekutorovi v e. pohledávkách zaplatit za jejich dosavadní služby, zhruba to dělá 50000. Sice za celé 4 roky nic nepodnikli, ale přesto musím prý zaplatit. Prosím, je nějaká možnost tuto smlouvu ukončit jiným způsobem než je vyplatit? Vymáhám dluhy, protože nemám peníze a ne abych platila. Jsem bezmocná, můžu jen bezmocně sedět a čekat další roky než se něco pozitivního stane.
Budu Vám moc vděčná za radu.

Dotazy týkající se výkonu exekuce můžete kdykoliv uložit zde:
http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/home/dotazy-exekuce.html

Bude Vám odpovězeno zhruba do 3 dnů.

dobrý den, myslíte, že můžu ještě čekat nějakou odpověď?

Dobrý den.
Určitě ano, ale základem je, abyste do dané části poradny svůj dotaz uložil. Do té doby se o Vás naše právnička specializujíc se na exekuční právo nedozví.
Děkuji za pochopení.