Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.450

Přepis spoludlužníka hypotéky - postup, návod, informace

1 odpověď

Dobrý den. Přítel (už bývalý) si vzal hypotéku a já se do toho zapletla a podepsala smlouvu o přistoupení dluhu podle zákona č. 89/2012. Tvrdili mi, že se to tak za dva roky smaže a kdyby jsme se rozešli tak s tím nebude problém. Ale podle toho jak to čtu tomu nevěřím. Tak jsem se chtěla zeptat poradit co mám dělat abych z té smlouvy mohla odstoupit, Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

tento problém je nutné řešit s bankou nebo společností, která Vám resp. Vašemu bývalému příteli peníze půjčovala. Je nutné samozřejmě, aby se tohoto jednání účastnil i Váš bývalý přítel, po kterém bude věřitel chtít, aby se zaručil, že je schopen závazek uhradit sám, popř. určil nového spoludlužníka nebo ručitele. Každá společnost si stanovuje vlastní podmínky, takže Vám nedokážu jednoznačně odpovědět.