Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.061.386

Dědictví a exekuce jednoho z dědiců

1 odpověď

Právě probíhá dědické řízení po zemřelém otci (6/2017). Předmětem dědictví je rodinný domek včetně pozemku v hodnotě 1.600.000 Kč. Tento předmět dědictví se dělí mezi manželku (matku) a tři dcery, přičemž 1/2 domu náleží manželce (matce) a 1/2 po zemřelém otci se dělí mezi matku (manželku) a tři dcery.
Byly jsme mezi sebou domluveny, že své podíly přenechají mě (jakožto nejmladší z dcer), jelikož v domě žiji společně s maminkou a starám se jak o dům, tak o matku. U prostřední sestry jsme však až u notáře zjistily, že má na sobě exekuce, o kterých jsme nevěděly a tam nám bylo řečeno, že se svého podílu vědomě vzdát nesmí, když ví, že má závazky. Zároveň se tam sestra (co má exekuce) vyslovila, že chce za svůj podíl peníze. Já bohužel peníze na vyplacení nemám.
Prosíme o radu, jak vše vyřešit, aby na 1/8 domku nebyla do budoucna exekuce a zda jsem povinna prostřední sestru vyplatit a ona také nesmí své dědictví odmítnout.
Nerada bych, abychom s maminkou přišly kvůli sestře o bydlení. Děkuji.

Dotazy týkající se výkonu exekuce můžete kdykoliv uložit zde:
http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/home/dotazy-exekuce.html

Bude Vám odpovězeno zhruba do 3 dnů. Dotazy týkající se výkonu exekuce můžete kdykoliv uložit zde:
http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/home/dotazy-exekuce.html

Bude Vám odpovězeno zhruba do 3 dnů.