Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.619

Žádost o obnovu soudního řízení z důvodu nových neznámých skutečností - trestní soud

1 odpověď

Dobrý den,
potřebuji sepsat žádost o obnovu řízení, odsouzení podmínečně, Rozsudek vynesen 4/2011. u Okresního soudu. Jako důvod udávám, že se objevily dříve neznámé skutečnosti, které existovaly v době původního řízení a a které jsem nemohla v původním řízení uplatnit a které by mohly vést k jinému rozhodnutí ve věci.
V současné době je vypracován revizní znalecký posudek, březen 2017.
Kdo může tuto žádost osobně sepsat a kam komu ji adresovat? Existuje nějaké doba daná zákonem k podání žádosti o obnovu řízení? Jedná se o finanční kompenzaci za snížené společenské uplatnění a bolestné.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jako poškozený v trestním řízení nepatříte mezi osoby oprávněné podat nárh na obnovu řízení (viz § 280 z. č. 141/1961 Sb. trestního řádu). Můžete však podat podnět státnímu zástupci, který tuto možnost má a jako jediný může podat návrh na obnovu v neprospěch odsouzeného (předpokládám, že jde o uložení vyšší náhrady škody). Lhůta k podání žádost stanovena žádná není.