Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.067.778

Podmínky bydlení v domě s pečovatelskou službou - osoba ZTPP/P

1 odpověď

Mám průkaz ZTPP/P - nemám nohu. Je mi 62 let. Podepsala jsem nájemní smlouvu na jeden rok, s tím, že prodám nemovitosti. Nemovitosti jsou neprodejné -jedná se o staré byty, bez topení, ve kterých nemohu bydlet v zimě bez nohy. Teď mi starosta nechce prodloužit smlouvu, že nedostane dotace, když vlastním nemovitosti.
Děkuji za odpověď Lída

Dobrý den,
pronájem bytu v domě s pečovatelskou službou je klasickým nájemním vztahem. V případě, že máte uzavřenou smlouvu na dobu určitou, je pro její prodloužení nutný souhlas obou stran jak nájemce, tak pronajímatele. Pokud pronajímatel Vám odmítá smlouvu prodloužit, bohužel s tím nic nezmůžete.