Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.068.554

Opakované odročení dědického řízení dědicem - kolikrát je to možné udělat?

2 odpovědi

Musím udávat důvod nebo stačí, když požádám o druhé odročení dědického řízení o 1 rok? Musí všichni dědicové souhlasit? Potřebuji zůstat v cizině kvůli opravám domu, ale už jsem závěrečnou dohodu u notáře předtím jednou odročoval. Navíc potřebujeme víc času na promyšlení rozdělení dědictví, vypátraní pozemků, které visí někde na katastru, nedořešený soudní spor atd.
Děkuji

Dobrý den,
žádost o odročení jednání s odůvodněním můžete zaslat notáři, na kterém bude, aby se rozhodl, jestli Vám vyhoví. Počet kolikrát může být jednání odročeno, není nikde stanoven, vždy záleží na konkrétním případu a jeho okolnostech.

Dobře, mockrát Vám děkuji za pomoc a přeji hezký den!