Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.572

Koupě chaty, chalupy a výše provize realitní kanceláře, RK

1 odpověď

Dobrý den,
chci kupovat nemovitost chatu v částce 135.000 Kč s DPH, ale moc s mě nezdá výše provize RK.
Email od RK:
"Standardní výše naší RK je 5%+DPH, minimálně však 30 000 Kč + DPH, nemohla jsem proto při prohlídce hovořit o jiné částce. Pokud si vybavuji, řešili jsme Daň z nabytí nemovitých věcí, která je ve výši 4% z kupní ceny. Jestliže jste to pochopili jinak, to mne mrzí, došlo zřejmě k nedorozumění.
Dohodla jsem s majitelem snížení kupní ceny o 15 000 Kč a jako vstřícný krok jsem zahrnula DPH z výše provize do částky 30 000 Kč, snížila jsem tedy provizi RK o 6 300 Kč.
Bohužel, více zlevnit nemohu.
V rámci provize je kompletní právní servis, který zahrnuje samotnou kupní smlouvu, smlouvu o advokátní úschově a úschovu peněz u advokáta, poplatek za vklad do Katastru nemovitostí a následné vypracování daňového přiznání pro úhradu daně z nabytí nemovitých věcí.
Celkové vyčíslení jsem Vám zaslala v předchozím mailu. "
Děkuji za info

Dobrý den,
informace od realitní kanceláře odpovídají realitě. Realitní kanceláře si účtují 5% provize z kupní ceny za zprostředkování prodeje či koupě nemovitosti, kupující dále hradí 4%daň z nabytí nemovité věci. V provizi RK je zahrnuta vždy částka za kompletní právní servis.